Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Žhář je ve vazbě

Havířov - Muž měl v úmyslu vypálit policejní služebnu, policisté mu v tom zabránili 

Soudce ve čtvrtek 10. září odpoledne rozhodl o vazebním stíhání 58letého muže. Za vinu je mu kladeno, že v úterý 8. září odpoledne v silně podnapilém stavu vstoupil do budovy Obvodního oddělení Havířov 1 s 10 litrovým kanystrem v ruce. Do budovy už vstupoval s úmyslem služebnu „vypálit“.

V prostorách vestibulu a recepce benzín začal rozlévat nejenom po stole, koberci, ale i po stěnách. Zapalovač měl připravený v kapse kalhot.

Policisté na nic nečekali a ihned zareagovali. Důvodně podezřelého, aniž by stačil zapalovačem škrtnout, zpacifikovali. Následně kvůli podnapilosti byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Zadržený muž své jednání vysvětlil určitou naštvaností. Téhož dne 8. září v ranních hodinách byl zastaven hlídkou k silniční kontrole, během níž policisté zjistili, že muž má pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. V nedávné minulosti mu skončil trest zákazu řízení motorových vozidel a byl mu vrácen řidičský průkaz. Už tehdy důvodem odebrání byla jízda pod vlivem alkoholu. 

Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu násilí proti úřední osobě ve stádiu pokusu s trestní sazbou odnětí svobody na tři léta až dvanáct let. Na soudní líčení bude čekat ve vazební věznici.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, zpravodajství 11. září 202020         

komisař

+420 974 721 209
+420 602 161 727
zlatuse.viackova@pcr.cz

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE
kancelář ředitele krajského ředitelství
oddělení tisku


 

vytisknout  e-mailem