Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Ženu obvinili z pokusu vraždy

KRAJ VYSOČINA - Matka bodla nožem do břicha svého syna 

Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina obvinili uplynulý čtvrtek z pokusu zločinu vraždy čtyřiačtyřicetiletou ženu z Havlíčkova Brodu. Okresní soud vyhověl návrhu státního zástupce a žena skončila ve vazbě.

Celý smutný příběh začal ve středu 9. března po dvacáté hodině, kdy policisté vyjížděli k incidentu do jednoho z bytů na Sídlišti Pražská v Havlíčkově Brodě. „Po předchozím požití alkoholických nápojů, vzájemné slovní výměně a následné hádce zde čtyřiačtyřicetiletá žena v rozčilení vzala do ruky kuchyňský nůž a bodla svého dvacetiletého syna do oblasti břicha,“ řekl k případu vedoucí odboru obecné kriminality plk. Mgr. Pavel Peňáz. Mladíka s velmi  vážným zraněním převezla rychlá záchranná služba do havlíčkobrodské nemocnice, kde se podrobil akutní operaci. Žena byla po činu na místě zadržena a policisté ji umístili do policejní cely. Havlíčkobrodští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu těžkého ublížení na zdraví.

Na základě dalšího šetření ale druhý den případ převzali krajští kriminalisté a překvalifikovali jej na pokus zločinu vraždy.  Podle vyjádření kriminalistů se jednalo o závažné poranění, které bezprostředně ohrozilo mladíka na životě. Bez včasné a vysoce odborné lékařské pomoci by mladík mohl na místě zemřít. Za pokus zločinu vraždy hrozí ženě deset až osmnáct let odnětí svobody.

 mjr. JUDr. Dana Čírtková, vrchní komisař
 14. březen 2011

 

 

 

vytisknout  e-mailem