Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Ženu, která okradla seniorku, chytli policisté při činu

BENEŠOVSKO - Ten den kradla podruhé. 

Policisté z Vlašimi vyjížděli ve středu 20. března 2024, krátce po 7. hodině ranní, do Vlasákovy ulice ve Vlašimi, kde pracovníci supermarketu oznámili krádež zboží.

Policisté na místě zadrželi 22letou ženu, která v obchodě odcizila 6 WC bloků, které si vložila do batohu a chtěla s nimi odejít bez zaplacení. Byla ale přistižena ostrahou a policisté ženu následně převezli na policejní služebnu. Mimo jiné zjistili, že žena byla v minulém roce pravomocně odsouzena za majetkovou trestnou činnost.

Poté, co policisté provedli potřebné úkony, propustili ženu na svobodu. To v tu chvíli ale netušili, že jí budou mít o chvíli později na služebně zpátky.  

Podezřelá žena, místo toho, aby se poučila, kradla znovu...,a to přímo před policejní služebnou. Policisté nejprve podezřelou ženu sledovali z okna, a když si všimli, že sleduje seniorku, ani chvíli neváhali a vydali se za ní. Podezřelá si vytipovala 76letou seniorku, kterou začala sledovat a ve chvíli, kdy se seniorka zastavila k ní podezřelá zezadu přistoupila a z tašky jí odcizila peněženku s hotovostí a doklady. S lupem, ale neutekla, protože policisté z OOP Vlašim jí celou dobu byli tzv. v patách.  Znovu jí převezli na policejní služebnu, ale na svobodu už se tentokrát nepodívala....22letá žena skončila ve vazbě.

Za krádež jí nyní hrozí až 3letý trest odnětí svobody.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
28. března 2024

vytisknout  e-mailem