Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Žena způsobila škodu za stovky tisíc korun

NÁCHODSKO - Nejméně 30 osob bylo podvedeno. 

V těchto dnech zahájili kriminalisté z oddělení obecné kriminality z územního odboru Náchod trestní stíhání 27leté ženy z Náchoda, která čelí obvinění ze spáchání přečinu podvod a poškození cizí věci.

Vyšetřovatelé intenzivně pracovali na získání potřebných důkazů v rámci rozsáhlé kauzy z Náchodska, aby na jejím konci mohli obvinit ženu z podvodů nejméně 30 osob. Vyšetřovatelé došli k závěru, že se žena měla dopouštět této trestné činnosti, v období minimálně od února 2021 do června 2021. Zjistili přitom, že žena na internetových portálech nabízela elektroniku, kterou však nikdy nezaslala. Podvedení tak v několik případech poslali peníze, ale nikdy neobdrželi zboží. Zároveň vystupovala jako fiktivní firma a nabízela právnickým i fyzickým subjektům vymáhání pohledávek na území celé ČR, to samozřejmě rovněž nikdy nevykonávala.

Podle závěrů vyšetřování měla způsobena škoda přesahovat 300 tisíc korun. Za totožnou trestnou činnost byla v minulosti opakovaně potrestána k celkem 8 letům odnětí svobody nepodmíněně, kdy trest samozřejmě kvůli opakovaným těhotenstvím nikdy nenastoupila. V případě prokázání viny hrozí ženě za zločin podvod a poškození cizí věci trest odnětí svobody až na dobu 3 let. Žena je stíhána vazebně.

Vyšetřovatelé však už nyní předpokládají, že v průběhu trestního řízení se přihlásí další poškození a způsobená škoda tak ještě poroste. Případní další poškození mohou kontaktovat náchodské kriminalisty prostřednictvím telefonní linky 158 nebo na tel.: 974 534 340.

por. Mgr. Lucie Konečná
28.6.2021, 11:00 hod.

vytisknout  e-mailem