Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Žena své vozidlo neubránila

Ostrava: Muž nasedl do nastartovaného auta, zatímco majitelka odstraňovala námrazu 

Některá rána bývají velmi chladná a na vozidlech se tvoří námraza. Mladá žena ji musela před výjezdem s osobním vozidlem v Ostravě – Zábřehu odstranit. Začala předním oknem, přičemž ponechala své auto odemčené a nastartované. V nestřeženém okamžiku do vozidla nasedl neznámý muž a chtěl odjet. Žena se mu v tom snažila zabránit, chytla se otevřených dveří. Muž ale sešlápl plyn a ženu, která se snažila běžet, v podstatě vláčel, dokud se nepustila. V odjezdu mu nezabránila ani další žena, do které otevřenými dveřmi narazil. Poškozená měla ve vozidle také kabelku s doklady a penězi. Ženy neutrpěly zranění. Škoda přesáhla 5 000 korun.

Kriminalisté na základě vyhodnocení zjištěných a získaných informací obvinili v těchto dnech 33letého muže ze zločinu loupeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody od 2 do 10 let.

Obviněný se skutku dopustil, přestože má soudem uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby.

 

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 16. ledna 2020

 

 

vytisknout  e-mailem