Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Žena s více jak dvěma promilemi

Český Krumlov -V úterý odpoledne došlo v Benešově nad Černou k dopravní nehodě mezi vozidlem Nissan a mezi pevnou překážkou - kovovými schránkami na noviny. (Hlasová schránka 974 232 116) 

DN 3.2.2009-Benešov.jpg DN 3.2.2009-Benešov.jpg

Řidička (58), která jela s vozidlem Nissan od Pohorské Vsi směrem na Věrtele při projíždění křižovatkou a odbočování vpravo na místní komunikaci, nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu a povaze komunikace a na rozbředlém sněhu dostala smyk. Po odbočení vjela do protisměru a následně vlevo mimo komunikaci, kde narazila do dvou kovových schránek na noviny, které porazila. Poté z místa nehody ujela. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Kapličtí policisté po oznámení celé věci a po dohledání vozidla zjistili u řidičky požití alkoholu před jízdou - přístrojem Dräger jí bylo naměřeno 2,09 promile alkoholu v dechu. Na vozidle vznikla škoda asi 2.000 Kč, na schránkách vznikla škoda asi 3.000 Kč. K jiné škodě nedošlo.

Policisté po ohledání místa nehody zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nehodu šetří kapličtí policisté společně s dopravními policisty DI Český Krumlov.

por. Bc. Michaela Hončíková (pcrckpis@mvcr.cz)

 

 

vytisknout  e-mailem