Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Žena přišla o kabelku, kterou zapomněla na střeše auta

HAVLÍČKOBRODSKO: Nalezené věci je nutné odevzdat nebo vrátit majiteli 

Policisté přijali včera oznámení o zatajení nálezu kabelky. Mladá žena vyjížděla v neděli dopoledne osobním automobilem z obce Vilémov. Na svoji kabelku, kterou si předtím položila na střechu vozidla, zapomněla a vzpomněla si na ni až v Heřmanově Městci. Kabelka už ale na střeše nebyla a ženě se ji nepodařilo najít, ani když projela celou trasu zpět. Poškozená tak přišla o peníze, doklady a platební kartu, škodu vyčíslila na částku přes osm tisíc korun.
Policisté případ zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Veškeré okolnosti případu dále prověřují.
 
Policisté upozorňují, že nalezené věci je nutné odevzdat nebo vrátit majiteli. V případě, že si někdo přisvojí cizí věc nikoli nepatrné hodnoty, která se do jeho moci dostala nálezem, omylem nebo jinak bez svolení oprávněné osoby, dopouští se přečinu zatajení věci, za který mu hrozí až jeden rok vězení. V případě, že si nálezce přisvojí věc nižší hodnoty, jedná se o přestupek proti majetku a ve správním řízení může být udělena pokuta až patnáct tisíc korun.
 
por. Bc. Monika Pátková, komisař
14. října 2015

vytisknout  e-mailem