Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Žena pobodala svého partnera

ZLÍN: Recidivistka je ve vazbě. 

V pátek odpoledne, když jsme ve Zlíně měli docela nepříjemný incident v podobě loupežného přepadení banky v centru Zlína, se stal v našem kraji ještě jeden závažný zločin. Dvaatřicetiletá žena pobodala svého dvaašedesátiletého partnera. Bylo to ve Slavičíně, v jedné ubytovně pro sociálně slabší spoluobčany. Ti dva spolu žili jako druh a družka, přičemž právě obviněná žena byla už čtyřikrát pravomocně odsouzená, jednou dokonce nepodmíněně. Poté, co se vrátila z tříměsíčního výkonu trestu, opět žila v ubytovně se svým starším druhem. Minulý pátek odpoledne jejich neshody vygradovaly a ona ho pobodala. Bodala do něj vším, co vysypala z kredence – nožem, pilníkem. Muž měl poraněné hlavně ruce od toho, jak se bránil. Předchozí trestné činy této ženy byly vesměs násilného charakteru. V minulosti se už dopustila ublížení na zdraví, těžké újmy na zdraví, ohrožování pod vlivem návykové látky, porušování domovní svobody. Teď jí hrozí za pokus o vraždu trest odnětí svobody až na šestnáct let. Žena je stíhána vazebně.
Kriminalisté ve Zlínském kraji v tomto roce vyšetřovali už tři dokonané vraždy, čtyři pokusy a jednu přípravu vraždy. Objasněnost tohoto nejzávažnějšího zločinu je stoprocentní. Nutno podotknout, že všechny případy se staly mezi známými či příbuznými. 
 
Vraždy ve Zlínském kraji:
Hulín: Jednadvacetiletý muž brutálně zavraždil čerstvou maturantku, svou tajnou přítelkyni.
Koryčany: Muž zavraždil svou známou, se kterou více než rok sdílel bydlení. Pohřbil jí do jímky v chodbě domu.
Topolná: Muž zastřelil svou čtyřicetiletou manželku. Vražda se stala v kuchyni jejich restaurace. Sám pachatel utrpěl zranění a doposud nebyl schopen výslechu.
 

13. září 2011, mjr. Ing. Jana Bartíková

vytisknout  e-mailem