Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Žena nepřežila střet s vlakem

VSETÍNSKO: Tragická nehoda na železničním přejezdu.  

Včera navečer zemřela po střetu s vlakem mladá řidička z Rožnovska. Žena za volantem Škody Felicie vjela na železniční přejezd přímo před projíždějící vlak. Utrpěla zranění, kterým v nemocnici bohužel podlehla.
 
Tragická nehoda se stala včera ve tři čtvrtě na šest večer v katastru obce Zašová. Čtyřiatřicetiletá řidička ve Škodě Felicii vjela na železniční přejezd, který je označený výstražnými kříži doplněnými dopravní značkou Stůj, dej přednost v jízdě!, přímo do jízdní dráhy osobnímu vlaku, který jel ve směru od Valašského Meziříčí na Rožnov p. R. Strojvedoucí okamžitě použil rychlobrzdu, ale střetu už nedokázal zabránit a přední částí vlaku narazil do pravého boku Škody Felicie. Vozidlo zůstalo po nárazu zaklíněno pod vlakem. Žena, která cestovala v autě sama, utrpěla těžká zranění, se kterými byla převezena do nemocnice, kde zemřela. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní.
 
Potřebujeme svědky nehody. Podle zjištěných informací měl z druhé strany u přejezdu před dopravní nehodou stát řidič v osobním autě s přívěsným vozíkem. Žádáme tohoto řidiče, aby se ozval policii. Pokud střet s vlakem náhodou viděli další svědci, ať nás rovněž kontaktují.
 
Proč na železniční přejezd řidička vjela, je otázkou dalšího šetření. Jedna z verzí je ta, že mohlo z její strany dojít k záměně přijíždějícího vlaku s nákladním automobilem, který by mohl projíždět po souběžné komunikaci I/35, která je vzdálená od železniční trati pouze několik metrů.
 
Jedná se o první smrtelnou dopravní nehodu v okrese Vsetín v letošním roce. Vloni zemřelo na zdejších silnicích 5 osob a v roce 2011 10 osob.
 
 
21. ledna 2013, por. Mgr. Lenka Javorková
Odkazy do noveho okna

Střet s vlakem u Zašové

Střet s vlakem u Zašové 

Detailní náhled

Střet s vlakem u Zašové

Střet s vlakem u Zašové 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem