Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Žena na ulici nabízela parfémy

BEROUNSKO – Její obětí se stala seniorka. 

Pouliční „prodejkyně“ parfémů si dne 14. 4. 2018 v Berouně, u Plzeňské brány, v době od 09:54 hod. do 09:57 hod. vyhlédla 86letou seniorku, které začala nabízet ke koupi parfémy. V okamžiku, kdy seniorka vyndala svoji peněženku a řekla, že zaplatí pouze sto korun, využila neznámá žena snědé pleti její snížené pohybové schopnosti a z otevřené peněženky jí vytáhla a odcizila dvoutisícovou bankovku. Při tomto manévru vhodila seniorce dva nabízené parfémy do kabelky a s odcizenou finanční hotovostí utekla.

Seniorka policistům uvedla, že tuto ženu již v minulosti v Berouně potkala a rovněž jí nabízela parfémy k prodeji. V tomto případě se jí podařilo ženu odmítnout. Tentokrát však seniorku tak dlouho obtěžovala a naléhala, že si parfém musí určitě koupit, že nabízí jen kvalitní věci, že poškozená, aby se pachatelky co nejrychleji zbavila, raději souhlasila s koupí parfému, ale jen za sto korun. Poté se odehrál výše uvedený scénář.

K popisu neznámé ženy poškozená uvedla, že se jednalo o ženu snědé pleti, ve věku mezi 40 – 50 let, menší zavalité postavy, krátce střižené „rozčepýřené“ vlasy, oblečena do tmavého oděvu.

Policisté nyní pátrají po totožnosti neznámé ženy a žádají kohokoliv, kdo by jim takovou informaci mohl předat, aby ji sdělil na Obvodní oddělení do Berouna, tel. 974 872 700. Není vyloučeno, že se jedná o ženu, která pochází z našeho okresu a že se bude snažit nabízet parfémy k prodeji i dalším lidem. Zároveň není vyloučeno, že poškozených v souvislosti s tímto jednáním může být daleko více. Pokud občané zaznamenají výskyt těchto tzv. prodejců, měli by policisty vyrozumět prostřednictvím linky 158 a v žádném případě od nich žádné zboží nekupovat. Rozhodně se nejedná o značkové parfémy, jak prodejci tvrdí. Tito pachatelé se nemusí této trestné činnosti dopouštět pouze na území okresu Beroun, ale v rámci celé České republiky. Tyto případy policisté zaznamenávají průběžně na různých místech, toto je však v Berouně první případ, kdy při nabízení parfémů byl někdo okraden.

V minulosti řešili policisté z Obvodního oddělení Beroun podobný případ, kdy se neznámý pachatel před nákupním centrem v obci Králův Dvůr vydával za hluchoněmého a vybíral od lidí peníze na sbírku pro zdravotně postižené. Při oslovení jednoho z mužů, který se rozhodl na sbírku přispět, mu pachatel odcizil z otevřené peněženky také finanční hotovost a z místa utekl. Následně bylo zjištěno, že i těchto případů je na území celé České republiky mnohem více. Nedochází však k okradení lidí, kteří na sbírku přispějí. V těchto případech se však jedná o podvodné jednání, neboť sbírka bývá pouze fiktivní a osoby, které se vydávají za hluchoněmé, ve skutečnosti zdravotně postižení nejsou.

nprap. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí
P ČR Beroun
16. dubna 2018

vytisknout  e-mailem