Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Žena je podezřelá ze spáchání dvou trestných činů

HAVLÍČKOBRODSKO: Ženu policisté zadrželi o den později 

Policisté dopadli ženu podezřelou z trestné činnosti, ke které došlo 18. května na Havlíčkobrodsku. Pachatelka vnikla do dvou objektů, odkud v prvním případě odcizila motorovou pilu, jejíž majitelka ji přistihla a vzala si ji zpět. Ve druhém případě došlo k odcizení finanční hotovosti v rodinném domě. Devětadvacetiletou ženu ze Znojemska, která byla již v minulosti několikrát soudně trestána, policisté zadrželi následující den. Kriminalisté ji sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Za takovou trestnou činnost jí hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Žena je podezřelá z toho, že v polovině května ve dvou obcích na Havlíčkobrodsku vnikla na pozemky dvou rodinných domů a následně i do objektů, odkud odcizila v jednom případě finanční hotovost, v případě druhém motorovou pilu a vajíčka.

Prověřování prvního případu začalo v pátek 18. května. K činu došlo kolem půl sedmé ráno v obci Dolní Krupá. Tehdy neznámá pachatelka vnikla na pozemek rodinného domu a následně do kůlny nacházející se na pozemku. Odtud odcizila motorovou pilu v hodnotě kolem tří tisíc korun a plato vajec. Odcizené věci si odnesla do nedaleko zaparkovaného osobního vozidla. Ženy si však všimla majitelka, která za ní došla až k vozidlu a odcizenou pilu se jí podařilo získat zpět. Následně pachatelka z místa činu vozidlem odjela. K druhému případu došlo o čtyři hodiny později, a to v obci Rušinov. Zde totožná pachatelka vnikla na pozemek rodinného domu a následně do jeho vnitřních prostorů, kde ji zastihla obyvatelka domu. Ta ženu z domu vykázala, po jejím odchodu však zjistila, že jí byla odcizena finanční hotovost kolem šesti tisíc korun.

Přivolaní policisté v obou případech provedli ohledání místa činu a šetření, vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

Následující den v sobotu 19. května krátce před polednem přijali policisté integrovaného operačního střediska na linku tísňového volání oznámení o pohybu dvou podezřelých osob v obci Křelovice na Pelhřimovsku, muže a ženy, kteří se ve třech případech pod různými legendami snažili vstoupit na pozemek domů. Poté, co byli ve všech případech vykázáni, odešli. Z obce měli odjet osobním automobilem Ford ve směru na Humpolec. Tato informace byla okamžitě předána všem policejním hlídkám, které po vozidle začaly okamžitě pátrat. Osobní automobil odpovídající popisu vypátrala policejní hlídka dálničního oddělení Velký Beranov. Ford jel po dálnici D1 ve směru na Brno a před policisty začal ujíždět vysokou rychlostí. Ke spolupráci byly přizvány i jihomoravské policejní hlídky. Dálničním policistům z Velkého Beranova se automobil podařilo zastavit na 139 kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Ve vozidle se nacházel muž a žena, kteří odpovídali popisu podezřelých osob. Policisté devětadvacetiletou ženu a jednatřicetiletého muže převezli na policejní oddělení k provedení dalších úkonů.

Na základě prověřování policisté zjistili, že se jedná o stejnou ženu, která je podezřelá z trestné činnosti, ke které došlo předchozí den na Havlíčkobrodsku. „Policejní komisař sdělil devětadvacetileté ženě ze Znojemska podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody,“ uvedla npor. Mgr. Hana Adámková, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality.

Podezřelá žena byla již v minulosti několikrát soudně trestána za majetkovou trestnou činnost. Naposledy v roce 2014, kdy jí byl okresním soudem uložený nepodmíněný trest odnětí svobody v délce trvání třiceti měsíců.

„Podezřelé ženě za takovou trestnou činnost hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ dodala npor. Adámková.

Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

1. června 2018

vytisknout  e-mailem