Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Žena i přes vyslovené zákazy klidně řídí dál

JIČÍNSKO – Za volant navíc usedla pod vlivem drog. 

Ilustrační fotoIlustrační fotoIlustrační fotoIlustrační fotoV pondělí 3. února krátce po sedmnácté hodině kontrolovala policejní hlídka na silnici I. třídy číslo 35 v obci Úlibice osobní motorové vozidlo Mercedes-Benz Vito, které řídila třicetiletá žena.

Při následné policejní kontrole vyšlo najevo, že řidička má do června roku 2021 vysloveny dva zákazy řízení motorových vozidel všeho druhu. K tomu navíc automobil řídila pod vlivem drog, kdy policisty provedený test na přítomnost omamných a psychotropních látek u ní prokázal pozitivní výsledek na látky Amfetamin/Metamfetamin. Následný odběr tělních tekutin v nemocnici žena odmítla.

Žena se tak svým jednáním měla dopustit přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což jí v případě prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. O jejím přestupkovém jednání v podobě řízení pod vlivem návykových látek a odmítnutí lékařského vyšetření rozhodne příslušný správní orgán, kde jí v případě prokázání viny hrozí opět několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel a vysoká peněžitá pokuta.

Upozornění:

Řízení pod vlivem drog je přinejmenším stejně nebezpečné jako řízení vozidla pod vlivem alkoholu. V obou případech je takový řidič velkým nebezpečím pro ostatní účastníky silničního provozu. Čím je hladina alkoholu nebo návykové látky u řidiče vyšší, tím menší je řidičova schopnost své vozidlo ovládat. Na odhalování těchto řidičů se jičínští policisté zaměřují v rámci dopravně bezpečnostních akcí, ale i v rámci běžného dohledu nad silničním provozem.

nprap. Aleš Brendl
4. února 2020; 10:10

vytisknout  e-mailem