Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Žehnání hasičskému praporu

Praha venkov – ZÁPAD – V Libčicích nad Vltavou jsme se účastnili zajímavé hasičské akce. 

V uplynulém týdnu se v Libčicích nad Vltavou konala akce žehnání slavnostnímu hasičskému praporu Sboru dobrovolných hasičů Libčice, na kterou byla přizvána policejní preventistka za Policii České republiky. Jelikož se prý taková akce koná jednou za sto let, nemohla si účast na akci nechat ujít.

A proč žehnání praporu?

Prapor je pro hasiče významným symbolem sounáležitosti a vyjádřením ochoty pomoci druhým. Místní hasiči se rozhodli probudit tento symbol k životu.

Akce započala v Římskokatolickém kostele sv. Bartoloměje v Libčicích nad Vltavou, kde místní farář praporu požehnal, a místostarostka města předala hasičům slavnostní stuhu. Následovalo ocenění velitelem Krajského sdružení hasičů Středočeského kraje za věrnost sboru, při kterém bylo uděleno několik ocenění za věrnost po dobu 50 let. Na akci byl oceněn i policista zdejšího obvodního oddělení prap. Tomáš Cibulka, který byl zároveň váženým praporečníkem.

Po ocenění následoval slavnostní průvod městem od kostela ke katolickému hřbitovu, kde jsme všichni vzdali hold zesnulým členům hasičské jednotky, dále k Pomníku obětem 2. světové války a vojákům Rudé armády a k Městskému úřadu, kde byl průvod ukončen.

O hudbu se během celé akce postarali Kralupští žesťoví sólisté, kterým to skvěle hrálo! Navíc si zasloužili obdiv ve strmém stoupání trasy průvodu, kde ostatním účastníkům sotva stačil dech.

Za policii přejeme našim hasičům, aby při nich stálo štěstí, aby jejich sjednocení při ochraně lidských životů a zdraví bylo skutečné a aby si udrželi zastávané profesní i morální hodnoty.

por. Mgr. et Mgr. Anna Štisová, MBA
Územní odbor Praha venkov - ZÁPAD
16. května 2024

Odkazy do noveho okna

katolický kostel

katolický kostel 

Detailní náhled

žehnání praporu

žehnání praporu 

Detailní náhled

hřbitov

hřbitov 

Detailní náhled

SDH s policistkou

SDH s policistkou 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem