Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

"Zebra se za Tebe nerozhlédne" na Opavsku

Opavsko - nové pracovní sešity policisté rozdávali v Oticích 

Začátek školního roku bývá pro děti a mládež náročnějším obdobím, neboť z volných dnů plných her a zábavy najednou vejdou do světa úkolů a každodenních povinností. Aby jejich začátek školního roku byl z pohledu účastníka silničního provozu bezpečnější, policisté se již tradičně připojili ke strážcům přechodu a strážníkům městských policií a v tomto prvním zářijovém týdnu zvyšují dohled nad jejich bezpečností v silničním provozu. Zvýšený dohled hlídek je zaměřen na rizikové přechody pro chodce v blízkosti základních škol na Opavsku.

Policisté Územního odboru Opava zaměřují svou pozornost zejména na bezpečné přecházení vozovky. Navíc na vybraných přechodech pro chodce jsou malí i velcí účastníci silničního provozu oslovováni policisty k dodržování pravidel bezpečné chůze, které si společně zopakují. Kupříkladu dnes 2. září 2019 se mohli s dopravními policisty a policejními preventisty setkat u přechodu pro chodce na ulici Kylešovská přímo před Základní školou a Mateřskou školou Otice. Policisté bedlivě sledovali dopravní situaci a přecházející chodce. Děti školou povinné obdarovali mimo jiné novým pracovním sešitem, který obsahuje mnoho důležitých rad a informací k dopravě. Školáci, kteří z rukou policie sešit dnes nedostali, nemusí zoufat, jelikož je volně dostupný ke stažení na internetových stránkách policie, a to v souboru pod tiskovou zprávou v odkazu zde:  https://www.policie.cz/clanek/zebra-se-predstavuje-v-novem-kabatu.aspx.

Dopravně preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ byl dnes také podpořen seminářem dopravní výchovy, a to přímo na Základní škole v Oticích. Děti prvního stupně základní školy si spolu s policisty zopakovali pravidla bezpečného přecházení silnice. Preventivní aktivity zaměřené nejen na problematiku chodců budou policejní preventisté vykonávat v průběhu roku ve školách a školských zařízeních v celém okrese Opava. Hned s další preventivní aktivitou zaměřenou na dopravu a policejní práci zavítají opavští policisté v tomto týdnu za školáky na akci "Ochrana člověka za mimořádných situací", kterou pořádá ZŠ pro tělesně postižené Opava na Heritesově ulici v loděnici přístavu Poseidon v Opavě.

       nprap. Bc. Pavla Welnová

                vrchní inspektor

Opava 02.09.2019

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem