Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zebra se za Tebe nerozhlédne

MS kraj – policisté se zapojili do celorepublikového projektu 

Začátkem školního roku jsou děti plné dojmů z prázdnin a jejich myšlenky se ubírají k uplynulým dnům volna. Je však zapotřebí, aby nezapomínaly na svou bezpečnost při cestě do i ze školy, zejména v souvislosti s přecházením vozovky.

Počínaje dnešním dnem se moravskoslezští policisté již po několikáté zapojili do celorepublikového projektu s názvem Zebra se za Tebe nerozhlédne. V této souvislosti budou v prvních dnech nového školního roku preventivně působit poblíž přechodů pro chodce v blízkosti základních škol. Jedno z míst preventivní akce bylo dnes v centru Ostravy. Policisté ve spolupráci s BESIP a ZP MV ČR dětem připomínali zásady bezpečného chování v silničním provozu, zejména v souvislosti s přecházením vozovky. Malí školáci obdrželi od policistů samolepky připomínající onen projekt a další preventivní předměty (rozvrhy, záložky, reflexní samolepky).

Je na místě zmínit, že velkou roli v preventivním působení hrají rovněž i rodiče. Je žádoucí, aby s dětmi prošli opakovaně cestu do i ze školy. Při tomto dětem ukázali bezpečná místa pro přecházení vozovky a připomněli jim, že na přechod pro chodce vstupuji až po řádném rozhlédnutí (pravidlo vlevo-vpravo-vlevo) a v době, kdy vozidlo zastaví či kdy nic nejede. Doporučujeme rovněž nejen při cestě do školy užívat reflexních prvků. (více zde: http://www.policie.cz/docDetail.aspx?docid=22487713&docType=ART)

Zmíněný celorepublikový projekt se v letošním roce objevuje v nové podobě. Policisté za dětmi rovněž zavítají do škol a to s využitím pracovního sešitu, který je zaměřen nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí. Dalšími informace k nové podobě a pracovní sešit ke stažení zde: http://www.policie.cz/clanek/zebra-se-predstavuje-v-novem-kabatu.aspx

"Zebra" v kraji: Opavsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko, Karvinsko

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
por. Mgr. Lukáš Kendzior
2. září 2019

vytisknout  e-mailem