Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

Praha venkov - VÝCHOD – První zářiové týdny policisté rozdávají školákům rady i pracovní sešity a zaměřují se na jejich bezpečnost v silničním provozu. 

Po letních prázdninách se děti vracejí do školních lavic. Musí si opět zvyknout na školní povinnosti a je důležité jim připomenout možná rizika a nástrahy, které jim hrozí především v silničním provozu.Zebra se za Tebe nerozhlédne!Zebra se za Tebe nerozhlédne!

Policejní preventistky Územního odboru Praha venkov – východ se spolu s dopravními policisty v rámci projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ snaží preventivně působit na žáky u základních škol a společně dohlížejí na dodržování základních pravidel bezpečného přecházení vozovky.

Ve dnech 5. a 6. září 2022 proběhla v obci Líbeznice i série besed se školáky místní základní školy. Cílem bylo děti informovat o rizicích, která plynou z nerespektování zásad správného přecházení pozemní komunikace a zábavnou interaktivní formou jim vysvětlit, jak by se měly v silničním provozu chovat.

Výukové materiály, jsou pro veřejnost k dispozici ke stažení v elektronické podobě také zde.

V letošním roce žákům připomínáme správné zásady přecházení také v nových naučných videoklipech, které upozorňují na bezpečný návrat do školy.

Podrobné informace  k celostátní dopravně bezpečnostní akci naleznete zde.

por. Bc. Lucie Nováková
6. září 2022

vytisknout  e-mailem