Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Zebra se za Tebe nerozhlédne na konci školního roku

KRAJ – Policisté kontrolují správný pohyb v provozu na pozemních komunikacích. 

1


 

S koncem školního roku se policisté spolu se zástupci  BESIP a Týmem silniční bezpečnosti zaměřili na kontrolu pohybu chodců v provozu na pozemních komunikacích.

Společně oslovují nejmladší účastníky provozu a to děti základní školou povinné, na mnoha místech v Libereckém kraji, které netrpělivě čekají na konec školního roku.

4
V rámci posledních čtyř školních dnů bylo vytipováno celkem 16 základních škol napříč celým krajem. Policisté spolu se zástupci BESIP a Týmem silniční bezpečnosti oslovovali děti přicházející na výuku. Hovořili s nimi o bezpečném přecházení silnice a povinné výbavě jízdního kola, ale také koloběžky, neboť plno malých školáků rodiče pouští do škol samotné na koloběžkách, aniž by byli vybaveni helmou. Ta je stejně jako na jízdním kole pro děti do 18 let povinná.


„Děti patří mezi nejohroženější skupinu účastníků v silničním provozu. Současně některé děti téměř rok nenavštěvovaly denně školu prezenčně, tak považujeme za nezbytné připomenout pravidla chování v silničním provozu, aby prázdniny byly bezpečné,“ říká Markéta Novotná za BESIP Libereckého kraje.

Každý zúčastněný odcházel potěšen drobnými dárky a preventivními materiály.
 

28. 6. 2021
nprap. Bc. Markéta Razáková
preventistka KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem