Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zebra se za Tebe nerozhlédne

BENEŠOVSKO - Benešovští policisté se opět v rámci preventivního projektu Zebra se za Tebe nerozhlédne zapojili v týdnu od 3.dubna do 5. dubna 2023 do celorepublikové akce. 

V dubnu je opět zaměřena především na prevenci, a to zejména na bezpečnost chodců v silničním provozu, konkrétně na dodržování pravidel pro správné přecházení vozovky a na nerespektování pravidel provozu na pozemních komunikacích řidiči motorových vozidel vůči chodcům. Dopravní policisté ve spolupráci s preventisty vytipovalI rizikové přechody u základních škol v kraji. U přechodů budou v těchto dnech hlídkovat a budou s dětmi  hovořit na téma  přecházení.

To bude i tématem při besedách s žáky 1. stupně, kde preventisté budou také učit děti, jak se správně přepravovat v autě, proč je důležité se poutat i na krátké vzdálenosti.  Být správně připoutaným spolujezdcem je totiž stejně důležité, jako být opatrným a bezpečně přecházejícím chodcem.

Rady k správnému přecházení a celkově k bezpečnému pohybu v provozu přináší Zebra již od roku 2007.  V roce 2019 byl projekt rozšířen o pracovní sešit zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí.     

Pro snadnější dohledání informací o preventivním projektu, včetně odkazů na videospoty a pracovní sešity k volnému stažení, stačí kliknout na odkaz  www.policie.cz/zebra. Nejen děti, ale i pedagogičtí pracovníci a rodiče zde snadno a rychle najdou užitečné informace včetně krátkých videí, která mohou využívat k debatám na téma bezpečně v silničním provozu.

nprap. Jaroslav Bican
P ČR Benešov
6. září 2023

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem