Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zebra opět dohlížela na chodce na Náchodsku

NÁCHODSKO – Zásady přecházení si zopakovali nejen školáci 

01
Již po třinácté vyrazili ve dnech 5. a 6. září 2013 dopravní policisté společně s partnery z BESIPu a Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra k přechodům pro chodce v rámci celorepublikové akce „Zebra se za tebe nerozhlédne“, tentokrát do Náchoda na Plhov a do Starého Města.
 
Policisté opět vyšli do ulic upevňovat v chodcích správné návyky přecházení vozovky a připomenout jim, že přednost na přechodu pro chodce pro ně vždy neplatí. Do vozovky například nesmí vstupovat, pokud se blíží vozidlo záchranné služby, hasičů či policie se zapnutými majáky a výstražným zvukovým zařízením.
 
Jen za dobu trvání akce se přesto v různé okamžiky dva lidé, mladý hoch a starší paní, na přechod pro chodce při jasně slyšitelném houkání sirény sanitky  vydali. Řidičům, kteří před nimi zastavili a dávali jim přednost, tím ale připravili perné chvilky, aby se stihli včas před blížící se sanitkou uhnout ke straně.
 
Společně s opakováním pravidel správného přecházení policisté s chodci probírali také vhodnost označení oblečení a doplňků prvky z reflexních materiálů, které jsou vidět až na 200 metrů a mohou tak svým nositelům zachránit život a zdraví.
 
03
Babí léto se brzy přehoupne do podzimních a zimních plískanic s nižší viditelností. Právě v takovém počasí mají šanci sami chodci udělat pro své bezpečí v silničním provozu maximální opatření v podobě reflexních vest, bund, či nášivek nebo přenositelných pásků.
 
Reflexní pásky s logy Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra a BESIPU, partnerů Policie ČR v tomto projektu, policisté společně s pracovníky zmíněných organizací také malým i velkým chodcům rozdávali. Jejich snaha se vesměs setkávala s pochopením a povděkem. 
Foto Policie ČR Náchod 
 
Fotogalerie zde
 
por. Mgr. Eva Prachařová
5. 9. 2013,v 10.45

 

vytisknout  e-mailem