Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

„Zebra“ dohlížela na školáky

KUTNOHORSKO - Dubnová akce byla opět zaměřena především na prevenci, a to zejména na bezpečnost chodců v silničním provozu, konkrétně na dodržování pravidel pro správné přecházení vozovky a na nerespektování pravidel provozu na pozemních komunikacích řidiči motorových vozidel vůči chodcům. 

Dopravně bezpečnostní akce Policie České republiky ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR proběhla v týdnu od 2. dubna do pátku 5. dubna 2024 na celém území České republiky pod názvem “Zebra se za Tebe nerozhlédne“.

Dubnová akce byla opět zaměřena především na prevenci, a to zejména na bezpečnost chodců v silničním provozu, konkrétně na dodržování pravidel pro správné přecházení vozovky a na nerespektování pravidel provozu na pozemních komunikacích řidiči motorových vozidel vůči chodcům.

Akce “Zebra” probíhala v ranních hodinách i na Kutnohorsku. Kromě policistů z obvodních oddělení se jí také zúčastnili policisté z kutnohorského dopravního inspektorátu a strážníci Městských policií. Společně tak dohlíželi na bezpečnost dětí při přecházení na přechodech pro chodce, které jsou v bezprostřední blízkosti základních škol. Hovořili s dětmi a jejich rodiči, řidiči vozidel nejen o pravidlech správného přecházení, ale i o pravidlech silničního provozu na pozemních komunikacích. Školáci z rukou policistů dostali drobné dárky, které pro ně připravila již zmíněná pojišťovna.

Policistka por. Mgr. Vendulka Marečková z kutnohorského oddělení tisku pak uskutečnila ve škole ZŠ Praktická Kutná Hora ve třídách besedy s preventivní tematikou, zaměřenou zejména na bezpečnost chodců v silničním provozu. Tyto preventivní besedy, ve stejném duchu, budou probíhat ve školách na Kutnohorsku po celý školní rok.

“Zebra radí”

I. Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!

II. Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí.

PRAVIDLO: 3x SE ROZHLÉDNI: VLEVO, VPRAVO, VLEVO A RYCHLE PŘEJDI!

III. Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!

IV. Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla.

K bezpečnosti chodců při pohybu na silnicích může přispět i vhodné oblečení, které je pro řidiče na dálku dobře viditelné. Pozornost řidiče upoutá chodec oblečený v pestrých barvách a s reflexními prvky. Ty mohou být nejen na oblečení, ale i na aktovkách, batozích, botách.

por. Mgr. Vendulka Marečková
8. dubna 2024

Odkazy do noveho okna

Zebra se za tebe nerozhlédne

Zebra se za tebe nerozhlédne 

Detailní náhled

Zebra se za Tebe nerozhlédne

Zebra se za Tebe nerozhlédne 

Detailní náhled

Zebra se za Tebe nerozhlédne

Zebra se za Tebe nerozhlédne 

Detailní náhled

Zebra se za Tebe nerozhlédne

Zebra se za Tebe nerozhlédne 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem