Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Ze Suchého Vrchu nedojel

ORLICKOÚSTECKO - S nehodami nákladních vozidel se poslední dobou roztrhl pytel. 

Foto PČR - dopravní nehoda Suchý VrchFoto PČR - dopravní nehoda Suchý VrchFoto PČR - dopravní nehoda Klášterec n./OrlicíFoto PČR - dopravní nehoda Klášterec n./OrlicíČetnost dopravních nehod s účastí nákladních souprav je poslední dobou v našem regionu nepříjemně vysoká.

V uplynulém období jsem vás již informovala o těchto kolizích:
http://www.policie.cz/clanek/kvuli-nehode-padl-strom.aspx
http://www.policie.cz/clanek/kamion-napric-silnici.aspx
http://www.policie.cz/clanek/po-uleku-poslal-auto-na-bok.aspx

V pátek 27. dubna 2018 se statistika těchto událostí rozšířila o další dvě.

Jednačtyřicetiletý řidič nákladní soupravy jedoucí o půl druhé odpoledne po silnici I. třídy č. 11 od Suchého Vrchu na Červenou Vodu, v klesání patrně nepřizpůsobil rychlost jízdy a při výjezdu z poslední ostré levotočivé zatáčky převrátil přívěs mimo komunikaci. Při tomto manévru narazil přívěsem do stromu, poškodil povrch komunikace a přepravovaný náklad. Škoda byla předběžně vyčíslena na 215 tisíc korun.

O poznání lépe dopadl pětapadesátiletý řidič nákladního vozidla s přívěsem jedoucí po místní komunikaci v Klášterci nad Orlicí. Patnáct minut po osmé hodině večerní jel po komunikaci obcí až do místa, které nebylo pro takový vůz přizpůsobeno. Pod jeho tíhou došlo k poškození silničního povrchu a přilehlé travnaté stráně. Řidič se do povrchu zabořil takovým způsobem, že nemohl pokračovat v jízdě, aniž by se s náklaďákem převrátil. K jeho vyproštění museli být přivoláni hasiči. Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun. Za přestupek v dopravě jsme řidiči udělili pokutu.

V obou případech se muži nezranili a nebyli pod vlivem alkoholu.

30. dubna 2018
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem