Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Ze statistiky únorové nehodovosti

LOUNSKO - Viníkům uložili policisté pokuty ve výši 55 tisíc korun. 

Celkem 110 dopravních nehod řešili v uplynulém měsíci lounští policisté. Toto číslo je o deset nižší, než tomu bylo vloni v únoru. Pro tři osoby skončila nehoda bohužel tragicky, jeden člověk byl těžce zraněn a 19 účastníků utrpělo při nehodě lehká zranění.  Celkové hmotné škody se vyšplhaly na částku téměř 7,5 milionů korun a byly o více než 5,5 milionu nižší než v loňském únoru. Policisté uložili v souvislosti s nehodami pokuty v celkové částce 55.100 korun. 

Devadesát jedna kolizí bylo způsobeno řidiči motorových vozidel, jednu nehodu měl na svědomí chodec. Zvěř měla tentokrát podíl na 17 střetech, jedna nehoda spadá do kategorie tzv. "jiného zavinění".

Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy (51), nepřiměřená rychlost (29) a nedání přednosti v jízdě (9). Dvakrát řidiči bourali v důsledku nesprávného předjíždění. Ovlivnění alkoholem bylo zjištěno u jednoho viníka dopravní nehody.

Nejvíce střetů se odehrálo na silnicích 1. třídy (39), místních komunikacích (27), silnicích 2. třídy (21), silnicích 3. třídy (18). Na dálnicích byly řešeny 4 nehody, na parkovišti jedna.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 2. března 2021

vytisknout  e-mailem