Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Ze seniorky vylákal peníze

Kriminalisté hledají muže, který pod legendou vylákal ze seniorky několik tisíc korun. 

Od poloviny září řeší kriminalisté čtvrtého policejního obvodu případ, při kterém zatím neznámý pachatel podvodem vylákal z pětaosmdesátileté ženy přes pět tisíc korun. Pachatel se dostal do jednoho z domů v ulici 5. května v Praze 4, kde zazvonil na byt poškozené a oslovil ji s legendou, že zná jejího vnuka. Pak seniorku přesvědčil, že se mu nemůže dovolat a doufal, že se s ním setká u ní doma. Seniorka mu uvěřila a cizího muže pustila k sobě domů. Tam pachatel předstíral, že se jejím vnukovi najednou dovolal. Po skončení hovoru poškozené sdělil, že mu má půjčit peníze, že je to tak s jejím vnukem domluvené. Žena mu uvěřila a dala zmiňovanou hotovost.

Kriminalisté se případem zabývají pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a porušování domovní svobody, za což hrozí až tři roky odnětí svobody.

Podezřelého muže při příchodu a odchodu z domu zachytila kamera a nyní tedy známe jeho podobu. Jestliže muže na záběrech poznáváte, kontaktujte linku 158.

Popis podezřelého: muž ve věku okolo 35 až 40 let, výška asi 175 cm, štíhlá postava a krátké hnědé vlasy. Na sobě měl bílé tenisky, modré džíny a černé tričko s bílými nápisy a obrázkem na hrudi. Muž mluvil česky bez přízvuku.

por. Bc. Jan Daněk – 27. 10. 2016

vytisknout  e-mailem