Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zdemolovali si klubovnu

ZLÍNSKO: Policisté a strážníci museli zakročit.  

Společný zákrok policistů a zlínských městských strážníků proti několika výtržníkům z řad fotbalových fanoušků se uskutečnil během sobotní noci ve Zlíně na ulici Dlouhé. Krátce po dvaadvacáté hodině bylo několik našich hlídek prostřednictvím integrovaného operačního střediska vysláno k tamnímu podjezdu. Spolupráci si vyžádaly hlídky městské policie, které na místě zajišťovaly veřejný pořádek před klubovnou fotbalových fanoušků. Ti pojali oslavu bodu za remízu domácích hráčů s mužstvem Hradce Králové poměrně bujaře. Po dvaadvacáté hodině, tedy v době nočního klidu, několik fanoušků hlasitě pokřikovalo, zpívalo a zapalovalo pyrotechniku. Hlídky policistů a městských strážníků se rozhodly osazenstvo klubovny ztotožnit a upozornit je na jejich nezákonné jednání. Asi třicítka rádoby fanoušků se však uklidnit nechtěla. Zejména slovní urážky na adresu zakročujících policistů byly na začátku konfliktu, který vygradoval poté, co někdo z osazenstva klubovny rozbil výlohu. Otvorem ve skle pak začali na policisty útočit vybavením klubu, pivními sklenicemi a dalšími předměty. Až za pomoci donucovacích prostředků se policistům a strážníkům podařilo situaci uklidnit. Během zákroku jsme zadrželi dvanáct vesměs podnapilých mužů. Někteří byli již v minulosti odsouzeni za výtržnictví. Uložené podmíněné tresty však pravděpodobně nejsou natolik výchovné, aby se podobnému jednání v budoucnu vyhnuli.
Vše nadále prověřují zlínští kriminalisté. To, kolik lidí případně obviní a z jakých trestných činů, upřesní až výsledky dalšího šetření. Mezi důležité informace patří mimo jiné i kamerové záznamy či nahrávky z mobilních telefonů, které si sami fanoušci na místě pořizovali.
Některým fandům hrozí kromě trestu odnětí svobody také to, že se na fotbalovém stadionu, potažmo na jakékoliv sportovní akci, hodně dlouho neukážou. Ze strany soudu jim totiž hrozí trest zákazu vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce. Odsouzený má v tomto případě povinnost spolupráce s probačním úředníkem. A je-li to potřeba, musí se odsouzený v období konání akce hlásit na předem určeném útvaru Policie České republiky.

Zlín_Dlouhá - 02.jpg

Zlín_Dlouhá - 01.jpg

 

27. května 2014, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem