Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Zbytkový alkohol

SVITAVSKO: Kontrolou neprošlo několik řidičů 

    Dali jste si večer pár piv a několik skleniček alkoholu? Jste přesvědčeni, že ráno v případě dopravní kontroly by mohl být výsledek dechové zkoušky negativní? Můžete se ale i mýlit!
Podobného omylu se totiž během dnešního rána a včerejšího dopoledne dopustilo hned několik řidičů.
 
 
    Kolem půl šesté ráno, při dopravně bezpečnostní akci, kontrolovala dopravní policie v katastru Moravské Třebové řidiče osobního vozidla.   Výsledek jeho dechové zkoušky hovořil jednoznačně. Hodnoty alkoholu v dechu přesahovaly hranici 1,2 promile. Řidič akceptoval výzvu policejní hlídky a podrobil se v nemocnici lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem krve. Přiznal, že večer požil asi dvě jedenáctistupňová piva a asi čtyři skleničky tvrdého alkoholu.
Dnes ráno řidič za volantem přišel o řidičský průkaz a bude zřejmě i čelit podezření ze spáchání přečinu „ohrožení pod vlivem návykové látky“.
 
    Oznámení o přestupku, úřední záznam sepsaný s řidičem a pravděpodobně i správní řízení. To čeká řidiče, kterého policejní hlídka dnes kolem šesté hodiny ráno kontrolovala v rámci dopravně bezpečnostní akce v Poličce. Muži za volantem bylo tentokrát naměřeno do 0,3 promile alkoholu v dechu.  Tento řidič přiznal, že večer vypil asi 3 dvanáctistupňová piva.
 
    A nyní se pojďme podívat ještě na práci dopravních policistů, kteří během nedělního dopoledne prováděli dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Jelikož se na silnici I/35 stávají velmi vážné dopravní nehody, mnohdy s tragickými následky, probíhalo v jednom z úseků i měření rychlosti. Do sítě byl lapen jeden rychle jedoucí řidič.  Krom toho, že překročil rychlost, přišlo i na dechovou zkoušku. No a výsledek? Ten byl opět pozitivní – hodnoty alkoholu v dechu se pohybovaly kolem 0,7 promile.
 
    V poslední době o podobných případech hovoříme často. Proto bychom rádi všechny účastníky silničního provozu upozornili, že v dopravních  kontrolách rozhodně budeme pokračovat i nadále. Rádi bychom totiž, abyste se do svých domovů, ke svým blízkým, vrátili vždy bez sebemenší újmy na zdraví.
 

O případu z Pardubicka hovoří kolega nprap. Lukáš Maier - http://www.policie.cz/clanek/zpravodajstvi-uo-pardubice-alkohol-nepredjedes.aspx
Že není nehoda jen náhoda, tak to zmiňuji v tiskové zprávě z dnešního dopoledne.  A o kuriozní nehodě na Letohradsku hovoří již kolegyně por. Bc. Iveta Lehká.


28. května 2012
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem