Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Zbyly jí oči pro pláč

CHRUDIMSKO – okradená seniorka přišla o tisíce 

Dalším případem okradené seniorky se v minulých dnech zabývali policisté na Chrudimsku.

 

Okolo páteční šestnácté hodiny se dvaadevadesátiletá žena nacházela na zahradě svého domu. V té době byla branka domu a také vchodové dveře neuzamčené. Od práce jí vytrhl štěkot jejího psa a tak se šla podívat ke vstupní brance, jelikož očekávala návštěvu své snachy. U domu však nečekal nikdo z příbuzných, ale tři naprosto neznámé ženy. Překvapená majitelka jim sdělila, že na jejím pozemku nemají co dělat a ať okamžitě odejdou. 

Nezvané „návštěvnice“ ženě sdělily, že se doslechly o prodeji jejího domečku a proto se přijely podívat. Dále stařenku jedna z žen žádala, aby jí pustila do domu, že si potřebuje dojít na toaletu. Majitelka domu této prosbě nevyhověla a tak žena vykonala potřebu přímo na zahradě domu. Následovalo krátké dohadování, po kterém ženy opustily pozemek a vydaly se k vozidlu, ve kterém na ně čekal muž.

 

Krátce poté, co vozidlo odjelo, navštívila stařenku snacha a zjistila, že v domě někdo byl, jelikož byly prohledány skříně i noční stolky v ložnici. Trio žen tak pravděpodobně nezabezpečený dům navštívilo ještě dříve, než si jich stařenka všimla. Z domu zmizelo téměř dvaatřicet tisíc korun.

(ilustrační foto)

 

18. dubna 2011

nprap. Lukáš Maier

tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem