Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Zboží zákazníkům nedodal

CHEBSKO – A finanční prostředky si ponechal pro svou potřebu. 

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětačtyřicetiletého muže ze Znojma, kterého obvinili ze spáchání zločinu podvodu.

Obviněný měl v květnu minulého roku na internetových stránkách nabízet k prodeji vysavač. Na nabídku měla zareagovat devětašedesátiletá žena z Aše, která si měla po komunikaci s obviněným vysavač objednat a zaplatit za něj předem na bankovní účet. Po několika dnech, kdy jí zakoupené zboží nebylo dodáno, se s obviněným mužem pokoušela telefonicky spojit, ovšem ten již na telefonáty nereagoval. Zakoupené zboží muž ženě nakonec nedodal a finanční prostředky si měl ponechat pro svou potřebu.

Podvodného jednání se měl muž znovu dopustit o několik dní později. Opět měl na internetovém portálu nabízet zboží, tentokrát prací prášek. Na nabídku měl zareagovat jednatel jedné ze společností z Chebska. Také on měl objednávku uhradit předem, ovšem po zaplacení s ním měl obviněný přestat komunikovat, zboží nedodat a finanční prostředky si ponechat pro svou potřebu.

Devětačtyřicetiletý muž ze Znojma měl tímto svým jednáním způsobit škodu téměř 24 tisíc korun.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na osm let, neboť se takové činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.

nprap. Jakub Kopřiva
3. 3. 2021

vytisknout  e-mailem