Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Svědomí ho nasměrovalo zpět na policii

NÁCHODSKO – Devětadvacetiletý muž se přiznal k řízení vozidla, které skončilo v řece! 

Zřejmě svědomí nasměrovalo devětadvacetiletého muže v pondělí 4. ledna 2021 zpět na policejní služebnu téměř 20 hodin po dopravní nehodě, která se stala v Náchodě a skončila sjetím do řeky Metuje. Nehodě předcházela jeho rychlá jízda, při které ho změřili policisté z Dálničního oddělení v Jaroměři.
Muž, který nejprve oznámil krádež vozidla policistům, se nyní přiznal, že právě on řídil vozidlo, které havarovalo do řeky. Lustrací policisté zjistili, že v době nehody nebyl díky trvajícímu zákazu řízení platným držitelem řidičského oprávnění, a proto mu v současné době hrozí ve správním řízení pokuta 25 až 50 tisíc korun a zákaz řízení od 1 do 2 let.  
Policisté jako příčinu dopravní nehody vyloučili požití alkoholu před jízdou, jelikož se muž při oznámení krádeže vozidla v neděli večer podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Vyšetřování nadále probíhá.

Video přidáno do galerie.

por. Pižlová Šárka, DiS.
6. 1. 2021, 09:15hod


 

Jízda neznámého řidiče skončila dne 3. ledna 2021 v Náchodě ve večerních hodinách sjetím do řeky Metuje. Řidiče ve vozidle Volkswagen Passat si všimla hlídka policistů z Dálničního oddělení v Jaroměři, když mu naměřili v obci rychlost 80km/h. Okamžitě jej proto začali pronásledovat a řidič neustále zrychloval. Následně odbočil do jednosměrky, kde přejel přes vyvýšený chodník a sjel do řeky Metuje. Dle svědků se ve vozidle nacházely dvě osoby, které z místa havárie utekly. V průběhu vyšetřování se dostavil majitel vozidla, který nahlásil jeho odcizení.

Celková škoda činila zhruba 180 tisíc korun.

Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření dopravních policistů.

Policisté se zároveň obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc. Svědci, kteří by mohli poskytnout jakékoli informace k výše uvedené dopravní nehodě žádáme, aby nás kontaktovali na bezplatnou tísňovou linku 158.

por. Mgr. Lucie Konečná
4.1.2021, 09:30hod

Odkazy do noveho okna

DN Náchod

DN Náchod 

Detailní náhled

DN Náchod

DN Náchod 

Detailní náhled

DN Náchod

DN Náchod 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem