Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Zavraždil přítelkyni

OLOMOUCKÝ KRAJ – Křičela na přítele, tak jí navždy umlčel. 

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání padesátiletého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy.

V sobotu 16. prosince po dvacáté hodině jsme přijali oznámení o úmrtí ženy v obci na Šumpersku. Oznamovateli se měl telefonicky svěřit známý, že zabil svou přítelkyni. Policejní hlídka okamžitě vyrazila zprávu prověřit. Po pár minutách skutečně našla v bytě osmačtyřicetiletou ženu bez známek života a také padesátiletého muže, který uvedl, že přítelkyni udusil. Policisté muže na místě zadrželi a přivolali krajské kriminalisty, kteří si případ převzali.

Muž kriminalistům vypověděl, že v sobotu odpoledne s přítelkyní popíjel alkohol a přitom se s ní pohádal. Zároveň ženu fyzicky napadl, hodil jí na pohovku se slovy, aby se řvaním přestala, nebo ji zadusí. Když se neutišila, vzal polštář, přitiskl ho ženě na obličej a dusil ji do doby, než přestala jevit známky života. Večer mu zavolal známý, kterému se o události svěřil. Motivem činu byla pravděpodobně narůstající krize ve společném životě. Oba měli navíc problémy s alkoholem.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal muže za mříže. Obviněnému muži hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

por. Mgr. Libor Hejtman
19. prosince 2023

vytisknout  e-mailem