Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zavolal si taxi na odvoz svého auta, poté začal střílet

Policisté z místního oddělení Ruzyně spolu s velitelem policie z pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli v neděli před půlnocí ke střelbě na Pražském okruhu. 

Půl hodiny před půlnoci přijal operační důstojník oznámení, kde volal pracovník taxislužby, že ho zákazník ohrožuje střelnou zbraní. Podezřelý si nejprve objednal taxi na převoz svého vozidla z restauračního zařízení. Když ho taxikář převážel v jeho autě do místa bydliště, sdělil mu zákazník, že má u sebe zbraň. Tohoto se zaměstnanec taxi zalekl, zastavil u krajnice, kde spolu s ním vystoupil i zákazník, který vytáhnul zbraň a vystřelil do vzduchu. Následně podezřelý nastoupil do svého auta a odjel pryč.  Na místo ihned vyrazily nejbližší hlídky, které uvedené vozidlo vypátraly v Karlovarské ulici v Praze 6, na benzínové čerpací stanici. Řidič byl na místě zadržen policisty z místního oddělení Ruzyně, kteří u něj provedli dechovou zkoušku. Podezřelý nadýchal více než dvě promile alkoholu v dechu. Policisté při prohlídce nalezli dvě střelné zbraně a dva zavírací nože.

Třiašedesátiletý muž byl převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 8.6.2020

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem