Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Kriminalistický ústav

Policie České republiky – Kriminalistický ústav

Závěrečná konference Programu švýcarsko-české spolupráce

Program pomohl například vybudovat tým na identifikaci obětí hromadných neštěstí tzv. DVI tým, jehož činnost koordinuje Kriminalistický ústav (KÚ). 

SWISS LOGO.jpgV areálu Dolní Vítkovice v Ostravě se 3. května 2017 konala závěrečná konference Programu švýcarsko-české spolupráce, kde byly prezentovány projekty, které se v České republice podařilo realizovat díky finanční podpoře tohoto programu. Setkání se zúčastnili zástupci příjemců grantu i poskytovatele, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, pracovníci Ministerstva financí ČR a Velvyslanectví Švýcarské konfederace.

konference 0.jpgJedním z úspěšně dokončených projektů je „DVI tým Policie ČR – teoretická a praktická příprava“, jehož faktický vznik umožnila až spolupráce s kolegy ze Švýcarska. Na konferenci nechyběli zástupci KÚ, kteří předvedli praktickou ukázku z činnosti týmu na místě neštěstí. Vedoucí DVI týmu plk. Mgr. Petr Bendl, Ph.D., ve své přednášce zmínil genezi vzniku DVI týmu v České republice a poděkoval za spolupráci kolegům ze Švýcarska. „Uzavřením spolupráce se švýcarskou stranou, která nám kromě finanční podpory na materiální vybavení týmu poskytla také cenné know-how a odborné školitele, jsme dostali jedinečnou šanci – vybudovat tým vlastní. Této pomoci si velice vážíme, proto bych chtěl osobně poděkovat všem, kteří se podíleli na zajištění projektu a odborném výcviku našich specialistů,“ uvedl Petr Bendl.

Česká republika je tak 11. evropskou zemí, která má vlastní tým na identifikaci obětí hromadných neštěstí. „Povedlo se nám navázat úzkou spolupráci i s dalšími evropskými týmy a naším přáním je, aby tato spolupráce i nadále pokračovala,“ připomněl Bendl, podle kterého jsou velice přínosná společná cvičení a vzájemná výměna zkušeností.

Policie ČR má v současné době vyškolený a plně akceschopný tým připravený vyjet kamkoliv na světě, kde při hromadném neštěstí přijdou o život i čeští občané. „Přáním nás všech je, abychom nikdy vyjet nemuseli,“ uzavřel Petr Bendl.

kpt. Mgr. Petra Srnková
Kriminalistický ústav Policie ČR
5. května 2017

Odkazy do noveho okna

konference 1

konference 1 

Detailní náhled

konference 2

konference 2 

Detailní náhled

konference 3

konference 3 

Detailní náhled

konference 4

konference 4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem