Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Závažné krácení daně - zasáhla jihočeská daňová KOBRA

Jihočeští kriminalisté, celníci a pracovníci finančního úřadu pracují na závažném případu daňového podvodu. Způsobená škoda se pohybuje v desítkách milionů korun.  

V průběhu měsíce června byla v rámci daňové KOBRY, tedy ve spolupráci jihočeských celníků, kriminalistů a pracovníků finančního úřadu, zahájena realizace závažného případu vedeného pod krycím názvem EDEN.

Podezřelé osoby vytvářely s cílem zkrácení DPH účelové obchodní řetězce firem, prostřednictvím nichž realizovaly pravděpodobně od roku 2013 nákupy a prodeje elektroniky od dodavatelů z jiných členských států EU, čímž českému státu způsobily škodu, která je předběžně vyčíslena na několik desítek milionů korun. Mimo fyzické osoby je také podezřelá společnost E… s.r.o., která uplatňovala před správcem daně Finančním úřadem pro Jihočeský kraj odpočet daně.

V rámci prováděných úkonů trestního řízení byla zajištěna hotovost, finanční prostředky na účtech, několik osobních vozidel a nemovitost.

Jihočeští kriminalisté celý případ prověřují pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu krácení daně, poplatku a podobné povinné platby, spáchaného formou spolupachatelství. V tomto případě trestní zákoník hovoří o „sazbě“ deseti let odnětí svobody.

 

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner

Ing. Petra Petlachová

por. Mgr. Emanuel Breicha

vytisknout  e-mailem