Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Závažná dopravní nehoda v Letňanech - aktualizace

Kriminalisté hledají svědky dopravní nehody, při které byl těžce zraněn senior. V této souvislosti pátrají také po totožnosti osob zachycených na kamerových záznamech. 

Kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod pracují na objasnění závažné dopravní nehody, která se stala v pátek 31. ledna v 6:43 hodin v Rýmařovské ulici v Praze 9 - Letňany. Z dosud nezjištěných příčin tam v blízkosti domu č. p. 367 srazil řidič červené Škody Felicie r. v. 2000 staršího muže /ročník 1939/, který uvedenou ulici přecházel po přechodu pro chodce. V důsledku střetu byl muž odhozen na silnici a zůstal na ni bezvládně ležet. Řidič ani posádka uvedeného vozidla muži neposkytli okamžitou první pomoc a z místa činu ujeli. Senior byl následně s těžkým zraněním odvezen rychlou záchrannou službou do nemocnice, kde byl okamžitě operován.

Kriminalisté prošetřováním dopravní nehody zjistili, že vozidlo přijelo od OC Letňany a po dopravní nehodě pokračovalo ulicí Beranových s uraženým levým venkovním zrcátkem. V souvislosti s tímto případem kolegové zajistili i několik kamerových záznamů s dvojicí osob, po jejichž totožnosti teď pátráme. Pokud je znáte nebo máte informace, které by vedly k jejich ztotožnění, kontaktujte prosím linku tísňového volání 158.

Zároveň se obracíme na případně svědky, kteří dopravní nehodu viděli či se na místo události dostavili po dopravní nehodě, neboť i tak mohli vidět skutečnosti důležité pro vyšetřování, aby taktéž kontaktovali linku 158 a přispěli svým svědectvím k jejímu objasnění.

Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Jan Rybanský - 4. února 2020

Aktualizace: Díky medializaci celého případu získali pražští detektivové informaci, která je zavedla na stavbu ve středních Čechách. Tam následně zadrželi jednoho z dělníků, který tam pracoval. Na základě zjištěných skutečností bylo muži v uplynulých dnech sděleno obvinění pro trestné činy těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Ztotožněni byli i dva muži na zveřejněných záznamech, ani jeden z nich nebyl obviněn.

Děkujeme všem, kteří této důležité pátrací relaci věnovali pozornost.

por. Mgr. Jan Rybanský - 10. února 2020

vytisknout  e-mailem