Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Zatajení nálezu peněženky

Tábor – Najít, neznamená si ponechat. (Hlasová schránka 974 221 116) 

Pátráme po osobě, která si nálezem neoprávněně přisvojila pánskou látkovou peněženku černé barvy. Tu její majitel ztratil v době okolo půl druhé hodiny odpolední středy dne 8. září 2021 v prostorách obchodního domu Tesco v Táboře. V peněžence se nacházela finanční hotovost v řádu tisíců korun, osobní doklady a průkaz zdravotní pojišťovny. 

Povinností každého je nález odevzdat, nejlépe přímo majiteli. Pokud na něj není kontakt, tak na příslušném městském úřadě (ztráty a nálezy), případně na služebně policie.

V opačném případě se z poctivého nálezce stane pachatel trestného činu, a to přečinu zatajení věci. Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví, mimo jiného, až trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku. Případ šetří policisté místního obvodního oddělení Tábor.

Žádáme tímto každého, kdo se v době okolo půl druhé hodiny odpolední v táborském Tescu nacházel a mohl si všimnout osoby, která zde peněženku nalezla, případně by měl k uvedenému skutku další důvodné informace, aby své poznatky předal policistům táborského obvodního oddělení na jejich služebně v Divadelní ulici či telefonní lince 974 238 700. Děkujeme.

por. Mgr. Miroslav Doubek   krpc.pio@pcr.cz

9. září 2021

vytisknout  e-mailem