Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Zatajení nálezu peněženky

Tábor – Najít, neznamená si ponechat. (Hlasová schránka 974 221 116) 

Pátráme po osobě, která si neoprávněně nálezem přisvojila pánskou peněženku, ve které se nacházela finanční hotovost v řádu několika tisíců korun a osobní doklady. Tu její majitel ztratil v době mezi devátou a jedenáctou hodinou dopolední čtvrtku dne 28. prosince loňského roku na třídě 9. května v Táboře, a to v prostoru mezi prodejnou knihkupectví Orion a OD Dvořák.  

Povinností každého je nález odevzdat, a to přímo majiteli. Pokud na něj není kontakt, tak na příslušném městském úřadě, případně na služebně policie. V opačném případě se z poctivého nálezce stane pachatel trestného činu, konkrétně přečinu zatajení věci. Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví, mimo jiné, až trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku. Případ šetří policisté místního obvodního oddělení Tábor.

Žádáme tímto každého, kdo se v uvedené době na třídě 9. května v Táboře nacházel a mohl si všimnout osoby, která zde peněženku nalezla, případně by měl k uvedenému skutku další důvodné informace, aby své poznatky předal policistům místního obvodního oddělení na jejich služebně v Divadelní ulici či telefonním čísle 974 238 700. Děkujeme.

por. Mgr. Miroslav Doubek   ta.pis@pcr.cz , krpc.pio@pcr.cz

4. ledna 2018  

vytisknout  e-mailem