Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zatajení nálezu je trestné

MĚLNICKO - Pomozte s pátráním. 

Policisté Obvodního oddělení Mělník řeší případ zatajení věci. Pátrají  po dosud  neznámém pachateli, který našel větší finanční hotovost a neodevzdal ji . Oznamovatelka  nechala dne 13. listopadu 2020 v době od 14 hodin do 16 hodin u poštovních schránek panelového domu č. p. 2724 v ulici Sportovní v Mělníku peněženku . Když se na místo po dvou hodinách vrátila, peněženku zde sice našla, avšak bez peněz.

peněženkaJe nutné upozornit, že pokud nálezce neodevzdá nalezenou věc nebo jinou majetkovou hodnotu a ponechá si ji, dopouští se takovým jednáním přečinu zatajení věci. Za takové jednání může být potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Žádáme každého, kdo by měl k případu jakékoliv informace, aby je předal policistům Obvodního oddělení Mělník na jejich služebně nebo na telefonním čísle 974 876 700. Volat můžete také na  linku 158.

Citace zákona č. 40/2009 - trestní zákoník, § 219, odst. 1):
„Kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.“

por. Mgr. Markéta Johnová
20.11.2020

vytisknout  e-mailem