Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Zastrašovali, přepadávali a okrádali

BRNO: Drzá trojice nyní tráví svůj čas ve vazební věznici. 

Brněnští kriminalisté z 1. oddělení v těchto dnech dopadli trojici mladíků ve věku 16, 19 a 20 let, kteří jsou podezřelí z loupežných přepadení. Za uplynulý měsíc mají na svědomí nejméně čtyři případy. Své oběti napadli a okradli dvakrát u Denisových sadů a v dále v prostorách vlakového nádraží.

Koncem května například trojice oslovila sedmnáctiletého mladíka, který seděl na lavičce s kamarádkou  na vyhlídkové terase pod Petrovem. Po chvíli se dvojice zvedla a chtěla raději z místa  odejít. V tom však útočníci mladíka chytili, fyzicky napadli, sebrali mu peněženku se třemi stovkami a utekli. 

Poslední případ se odehrál začátkem června, kdy si dva z podezřelých vytipovali sedmnáctiletého mladíka v čekárně na nádraží. Nejprve na něj slovně zaútočili, poté po něm chtěli, aby se na mobilním telefonu podíval kolik je hodin. Poškozený se zvedl a chtěl odejít. Výtečníci mu vyhrožovali, že ho zbijí. Následně mu z batohu sebrali power banku a zmizeli.

Všichni tři podezřelí se v minulosti již obdobného jednání dopustili. Nyní jsou stíhaní za loupež a na soud, který rozhodne o výši jejich trestu, si počkají za mřížemi ve vazební věznici.

Zvukový záznam:1906.mp3

por. Andrea Cejnková, 16. června 2017

vytisknout  e-mailem