Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Zase sprejeři

LITOMĚŘICKO – Žádáme veřejnost o pomoc… 

Lovosičtí policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámých pachatelích. Opakovaně zaevidovali případy sprejerství na lovosickém vlakovém nádraží.
V neděli 20. listopadu 2022 ve večerních hodinách posprejoval kdosi na oknech a spodní části 2 vagony osobního motorového vlaku. Různými nápisy upravil vzhled po celé délce pravého boku vagonů. Výše škody je předmětem dalšího šetření.

Oznámení o obdobném případu sprejerství policisté přijali také 5. listopadu 2022 v nočních hodinách. V uvedené době neznámý sprejer na stejném vlakovém nádraží posprejoval dva nákladní vagony. Vytvořil na nich barevnými spreji různé obrazce a nápisy. Škoda je v tomto případě odhadnuta na více než 20 tisíc korun.
Výtvory neznámých pachatelů naleznete na přiložených fotografiích.

Na sprejerství trestní zákon pamatuje v § 228  - poškození cizí věci, kde je uvedeno, že kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
V případě, že můžete k výše uvedeným skutkům poskytnout jakékoliv informace, volejte přímo policistům do Lovosic na tel. č. 974 436 701, případně použijte linku 158. Děkujeme.

23. listopadu 2022
nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje

Odkazy do noveho okna

nákladní vagon

nákladní vagon 

Detailní náhled

nákladní vagon

nákladní vagon 

Detailní náhled

osobní vlak

osobní vlak 

Detailní náhled

osobní vlak

osobní vlak 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem