Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Zase sprejer

LITOMĚŘICKO – Tentokrát zacílil na vlak. 

Policisty ve Štětí opakovaně zaměstnávají neznámí sprejeři. Většinou svou tvorbu umísťují na vlaky, ale výjimkou nejsou ani fasády budov a další objekty. Tento druh trestné činnosti se ve Štětí rozšířil a u většiny případů je zatím pachatel neznámý. Policisté se proto obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc.

Tentokrát zaútočil sprejer na vlakovou soupravu ve čtvrtek 29. září 2022 na vlakovém nádraží ve Štětí. Opět využil nočních hodin a posprejoval jeden osobní vagon různobarevnými nápisy, kdy tyto nápisy začínají od spodní hrany osobního vagonu až k oknům (viz foto). Způsobená škoda a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření.

Na sprejerství trestní zákon pamatuje v § 228  - poškození cizí věci, kde je uvedeno, že kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

V případě, že můžete k výše uvedenému případu poskytnout jakékoliv informace, obraťte se na nebližší služebnu policie, případně volejte linku 158. Děkujeme.

30. září 2022
nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem