Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zásahové jednotky měřily své síly

V Hradci Králové se uskutečnil 1. ročník mistrovství České republiky zásahových jednotek Policie ČR  

Policisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje uspořádali tento týden 1. ročník mistrovství České republiky zásahových jednotek Policie ČR.
V rámci tohoto mistrovství se utkali policisté sedmi zásahových jednotek, tedy všech krajských ředitelství, kde tento speciální útvar působí. Pořádající královéhradecká jednotka se z organizačních a pořadatelských důvodů přeborů nezúčastnila. Každý kraj reprezentovalo pět policistů, z nichž jeden byl vždy specialista odstřelovač a jeden vedoucí výpravy.
 
Celé mistrovství provázelo nádherné letní počasí, které ale nikterak neulehčovalo náročnost připravených disciplín. Spíše naopak. Už první napověděla, že jsme připravili opravdu zátěžové zkoušky. Policisté na Správčickém rybníku plavali kompletně oblečení v policejní kombinéze a obutí v tzv. kanadách k asi 50 m vzdálenému člunu, dopádlovali k bójce a potopili se do hloubky 4,5 m. Tam vyzvedli ve vodě uložená břemena a pádlovali zpět.
 
Další náročnou disciplínou byla práce ve výškách a nad volnou hloubkou, která byla připravena na cvičné věži Královéhradeckého hasičského záchranného sboru. Při ní si policisté vyzkoušeli nejenom rychlost a obratnost, ale zejména svoji fyzickou kondici.
 

Následující den si soutěžící týmy v areálu střelnice na Trutnovsku nejprve prověřily po fyzické zátěži přesnou mušku při střelbě. Pak následovala překážková dráha, která trvala zhruba 50 minut. Mnozí závodníci si při plnění úkolů na devíti stanovištích sáhli na dno svých sil. Trať byla totiž fyzicky i psychicky velmi náročná a měla za úkol prověřit jejich skutečnou zdatnost a připravenost k plnění služebních úkolů. Podle výrazů v očích si někteří policisté zkusili, co je jejich organismus schopen vydržet.
 
Tento přebor ukázal, že policisté zařazeni na zásahových jednotkách jsou elitními policisty, na které jsou kladeny vysoké nároky jak fyzické, tak psychické a každý, kdo disciplíny zvládl, byl vítězem.
V konečném hodnocení se projevila nejlepší připravenost kolegů z Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, kteří vyhráli. Na druhém místě se umístila zásahová jednotka z Jihomoravského kraje a na třetí příčce se umístili policisté z Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy. 
Všichni zúčastnění se shodli, že v nové tradici pořádání policejního mistrovství České republiky chtějí pokračovat. Zároveň se shodli i na tom, že královéhradecká zásahová jednotka nasadila opravdu vysokou laťku, kterou bude problém v budoucnu překonat. Všem pořádajícím proto patří velký dík.

FOTOGALERIE

mjr. Mgr. Ivana Ježková
tisková mluvčí, tel. 60265118

vytisknout  e-mailem