Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zapomnětlivost vyšla draho - Aktualizace

Poškozený zapomněl ve sdíleném vozidle peněženku s platebními kartami, ty byly po několika hodinách zneužity k opakovaným platbám v prodejně potravin. 

Aktualizace - 30. srpna 2021

Po medializaci pátrací relace se podařilo na základě získaných poznatků hledané muže dopadnout. Děkujeme široké veřejnosti za pomoc. 

nprap. Richard Hrdina

Pro trestné činy zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je prověřován případ, který se odehrál v úterý 17. srpna v Praze 1. Ten den využil ke své jízdě sdílený automobil pětadvacetiletý muž, poté jej kolem čtrnácté hodiny odstavil na parkovišti a odešel. Bohužel si v něm zapomněl veškeré doklady i peněženku s hotovostí a platebními kartami. Na jeho zapomnětlivost ho po několika hodinách upozornilo několik sms zpráv, které muže informovaly, že jeho kreditky byly opakovaně využity k platbám v prodejně potravin v Praze 5. Poškozenému v mžiku vše došlo a celou událost okamžitě oznámil na policejní služebně.

Policisté v průběhu prověřování případu zajistili několik kamerových záznamů, na kterých je vidět dvojice mužů, kteří neoprávněné platby provedli. Po jejich totožnosti teď pátráme. Pokud znáte jejich totožnost nebo víte, kde přebývají, kontaktujte linku 158.

Za výše uvedené trestné činy se škodou přesahující dvanáct tisíc korun hrozí dvojici podezřelých v případě dopadení a odsouzení až dvouletý trest odnětí svobody. Policisty bude také zajímat, jak se ke kreditkám dostali.

por. Mgr. Jan Rybanský - 27. srpen 2021

vytisknout  e-mailem