Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zapomenuté klíče v zámku usnadnily krádež kabelky z bytu

NYMBURK - Policisté hledají muže a ženu, kteří jsou podezřelí z porušováním domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku. 

Policisté z Poděbrad prošetřují krádež kabelky, k níž došlo z 18. na 19. prosince loňského roku.  Podle všeho pachateli v tomto případě nahrála bohužel chyba „domácích“, kteří po příjezdu z nákupu zapomněli klíče od bytu z druhé strany dveří. Pro neznámého návštěvníka pak bylo snadné do bytu vstoupit a vzít, co bylo v chodbě bytu nejblíž, tedy právě kabelka.

Chybějící kabelky, ale i klíčů z druhé strany dveří, si majitelka všimla až druhý den kolem půl osmé ráno (19. 12. 2021) a okamžitě kontaktovala policisty. To, že se její kabelka opravdu nachází v cizích rukou, potvrdilo ženě i internetové bankovnictví, v rámci kterého byla informována o několika platbách z její karty v Praze a na benzinové čerpací stanici. Kromě bankovních karet, které neznámý zloděj využil k placení, měla žena v kabelce veškeré osobní doklady, doklady k vozidlu a další věci za více jak pět tisíc korun.

Policisté prověřovali i kamerové systémy, které mohly zloděje zachytit. Tak se jim podařilo zjistit, že se jednalo zřejmě o dva podezřelé – muže a ženu. Ty pak zachytila další kamera na nádraží Českých drah v Poděbradech, odkud odjeli do Prahy, kde opět platili kartou v jednom z řetězců se sportovním zbožím.

Oba dva se pohybovali na jízdních kolech, přičemž jedno pochází rovněž z krádeže. Pokud muže a ženu na záběrech z kamer poznáte, kontaktujte prosím policisty na lince 158. Policisté s nimi chtějí hovořit z důvodu možného podezření z porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměňování  platebního prostředku.


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
16. února 2022

vytisknout  e-mailem