Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zapálili 13 kontejnerů

VSETÍNSKO: Valašskomeziříčtí policisté objasnili požáry kontejnerů a zahradní chatky.  

Dobrou práci odvedli v těchto dnech policisté z Valašského Meziríčí, když vypátrali tři pachatele, kteří podpalovali plastové kontejnery na tříděný odpad. Včera obvinil policejní komisař trojici mladíků z trestného činu poškození cizí věci.  
V noci ze soboty na neděli (17.-18. prosince 2011) zahořelo na různých místech ve Valašském Meziříčí 6 plastových kontejnerů. Po pachatelích, kteří kontejnery zapálili, jsme začali ihned pátrat. Netrvalo dlouho a policisté z Valašského Meziříčí tři mladé vandaly vypátrali a zadrželi. Včera si dva bratři ve věku 19 a 23 z Krhové a jejich 19 letý kamarád z Valaškého Meziříčí, na policii převzali usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin poškození cizí věci s trestní sazbou do jednoho roku. Valašskomeziříčtí policisté však evidovali z počátku prosince a června letošního roku dalších sedm zhořelých kontejnerů v ulicích Valašského Meziříčí. Při vyšetřování vyšlo najevo, že i tyto skutky má na svědomí zmíněná trojice mladých pachatelů. Jak sami mladíci uvedli, když kontejnery podpalovali, byli posilněni alkoholem. A proč mladíci kontejnery zapalovali? Pro slušného člověka je to nepochopitelné. Prý jen tak, z blbosti. Na místo požárů vždy vyjížděli hasiči, kteří požáry likvidovali. Škoda, kterou mladíci způsobili činí bezmála 60 000 korun. Všichni jsou stíháni na svobodě.
Starší z bratrů má však na svědomí ještě další požár. Během stejné noci při cestě domů, zapálil ještě zahradní chatku v místní části Valašského Meziříčí Krásno nad Bečvou. Jedenačtyřicetiletému majiteli vznikla požárem škoda za 10 000 korun. 
 
 
21. prosince 2011, por. Mgr. Lenka Javorková

poškozený kontejnerpoškozený kontejner

vytisknout  e-mailem