Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zaměstnanec si nechal zásilku

HRADECKO - Prý potřeboval peníze pro věřitele  


Hradecká policie v pátek 18. května 2012 sdělila podezření ze spáchání přečinu krádeže pětatřicetiletému muži z Náchodska. Ten je důvodně podezřelý, že ve čtvrtek 17. května 2012 jako zaměstnanec autodopravy při doručování zásilek pro jednu z hradeckých doručovatelských společností odcizil zásilku.
Podle muže si ten den v překladišti při třídění zásilek vzal balík, který nebyl určen pro jeho doručovací trasu. Doma pak zásilku, která byla určena pro hradeckou prodejnu sportu uschoval do garáže. Balík o váze přes jedenáct kilogramů obsahoval čtyři páry in-line kolečkových bruslí v celkové hodnotě deset tisíc korun. Krádež odhalil hned druhý den v podvečerních hodinách vedoucí doručovatelské společnosti. Ihned celou skutečnost oznámil na policii.
Muž se policistům k činu plně doznal. Prý potřeboval peníze pro věřitele. Jelikož je neměl, rozhodl se, že mu předá místo požadované hotovosti pět tisíc korun tuto zásilku. Svého jednání na policii litoval. Odcizenou zásilku policistům vydal. Nakonec bylo zboží vráceno zpět doručovatelské společnosti.

Pokud muži soud prokáže vinu, hrozí mu za uvedené protiprávní jednání až dvouletý trest odnětí svobody.

nprap. Anna Pešavová - 28. května 2012 (14:10)
 

vytisknout  e-mailem