Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Zaměstnanec se obohatil i kradl

DOMAŽLICKO - Muž byl zaměstnán ve společnosti, kde vystavoval fiktivní doklady a získané peníze použil pro svoji potřebu. 

Policisté z oddělení obecné kriminality v Domažlicích ukončili prověřování několika případů podvodů a krádež v objektu firmy. Devětatřicetiletetý muž z Domažlicka převzal od komisaře  usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinů podvod a krádež.

Obviněný v době od počátku měsíce ledna roku 2021 do druhé poloviny měsíce ledna letošního roku byl zaměstnán ve firmě na Domažlicku. Muž k získání finančních prostředků vytvářel výkupky k fiktivním výkupům železného odpadu a barevných kovů. Na podkladě těchto dokladů byly přeposílány na bankovní účty jednotlivé částky v souhrnné výši 779 541 Kč, jenž použil pro vlastní potřebu.

V době, kdy již muž ve společnosti nepracoval, tak dne 19. dubna ve večerních hodinách, použil pákové kleště, které s sebou přinesl a poškodil oplocení areálu. Muž vstoupil na pozemek, na budově poškodil mříž v okně kanceláře, vnikl do vnitřních prostor a odcizil finanční hotovost i příruční pokladnu. Pachatel způsobil škodu poškozením věcí ve výši 5 900 Kč a odcizením věcí 6 831 Kč.

nprap. Dana Ladmanová

14. července 2022

vytisknout  e-mailem