Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zaměstnanci ve firmě odcizili zboží za více než sto tisíc korun

RAKOVNICKO – Oběma hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. 

Rakovnickým kriminalistům, konkrétně z oddělení hospodářské kriminality, se podařilo objasnit případ týkající se krádeží zboží ze skladu novostrašeckého nakladatelství, kterých se dopouštěli dva zaměstnanci. Společnosti způsobili škodu přes sto tisíc korun.

Komisařka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila trestní stíhání proti dvěma mužům, ve věku 24 a 35 let, které obvinila z pokračujícího trestného činu krádeže. 

Tohoto trestného činu se dopustili tím, že od listopadu 2019 do dubna 2020 společně, jako zaměstnanci firmy, postupně v několika případech odcizili nejméně 346 kusů nosičů, konkrétně CD a blu-ray disky s různými filmovými a hudebními tituly v celkové hodnotě okolo 80 tisíc korun. K odcizení zboží docházelo tak, že 35letý muž shromáždil disky v hale skladu a poté je jeho 24letý spolupracovník schoval do batohu a v něm je při odchodu z pracoviště pronesl vrátnicí z objektu ven. Poté ukradené disky prodávali v jednom z pražských bazarů nebo prostřednictvím inzerátů na sociální sítí či na inzertním portálu. Získané finanční prostředky si mezi sebou rozdělili rovným dílem.

V dalším období, od května do listopadu roku 2020, čtyřiadvacetiletý obviněný v několika případech postupně kradl ze skladu kromě disků nejméně 70 kusů komiksových knih s různými tituly v hodnotě okolo 40 tisíc korun a dále pak asi 60 balíčků sběratelských karet Pokémon v částce pohybující se kolem 30 tisíc korun.

Oběma obviněným hrozí za výše uvedenou trestnou činnost v případě odsouzení až pětiletý pobyt za mřížemi. Pětatřicetiletý muž byl navíc již v posledních třech letech pravomocně odsouzen pro pokračující krádeže a zpronevěru.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
14. dubna 2022

vytisknout  e-mailem