Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Zaměřili se na boty

BRNO: Kriminalisté objasnili tři loupeže, kde podezřelí jsou mladiství. 

Brněnským kriminalistů z 1. oddělení se podařilo rozkrýt skupinu mladíků, kteří se dopustili loupeže. Ve třech případech prostřednictvím sociálních sítí ze smyšleného profilu nabízeli a kupovali značkové boty.

U prodeje i koupě byla platba jasná, osobní předání a peníze v hotovosti.   Když se poškození dostavili na schůzku, která byla předem domluvena na přesnou hodinu a místo, už tam ně čekali mladíci s jasným záměrem. V prvním případě se jednalo o boty, které nabízeli podezřelí. Při schůzce domluvenou cenu čtyři a půl tisíce navýšili na pět tisíc.  To se kupujícímu nelíbilo (ani mu boty nebyly ukázány) a řekl, že s prodejem nesouhlasí. Situace se vyhrotila tak, že jeden z podezřelých vytáhl zbraň se slovy „ Dej mi peníze nebo tě zastřelím“.

Ve druhém případě byli podezřelí v roli kupujících. Opět přes sociální sítě si vyhlédli svoji oběť. Chtěli zakoupit značkové boty v hodnotě skoro šesti tisíc korun. Na předem domluvené schůzce si jeden z dvojce vyzkoušel boty a chtěl s nimi odejít bez uhrazení částky. Na to prodávající reagoval, tak že podezřelého chytil za bundu a nechtěl jej pustit. Znovu přišla na řadu pistole a vyhrožování.

Třetí případ měl obdobný scénář.  Znovu domluvená schůzka pod záminkou koupení bot v hodnotě sedmi tisíc korun. Tentokrát se na schůzku dostavili čtyři podezřelí a jeden prodávající, který měl v podpaží krabici s botami. Jeden z podezřelých si zkoušel boty a ostatní stáli a prohlíželi si co má poškozený na sobě. Všimli si, že má obuté velmi drahé značkové boty.  Poškozeného svalili na zem, vyzuli mu boty, jeden z podezřelých si je obul a dali se na útěk.

Ve všech uvedených případech hlavní podezřelý s poškozenými komunikoval prostřednictvím sociálních sítí pod smyšleným jménem, čas schůzek domlouval na pozdější odpolední hodiny a na odlehlejších místech s předpokládaným minimálním pohybem osob.

U podezřelých byly provedeny domovní prohlídky, při kterých byly nalezeny čtyři pistole (věrné kopie opravdových zbraní). Hlavní mozek celé skupiny šestnáctiletý mladík je stíhán vazebně ostatní členové na svobodě jedná o mladíky ve věku patnáct a šestnáct let. Svým jednáním čtveřice způsobila škodu bezmála za třicet tisíc korun. 

Kriminalisté mají podezření, že poškozených by mohlo být více. Pokud jste se stali obětí takového obchodu, informujte policisty na tísňovou linku 158.

nprap. Petra Hrůzová, 27. února 2019

vytisknout  e-mailem