Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zaměřili jsme se na nákladní a autobusovou dopravu

KROMĚŘÍŽSKO: Dohledu se však nevyhnuli ani ostatní účastníci silničního provozu. 

Včera proběhla na teritoriu okresu Kroměříž celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, která byla prioritně zaměřena na dodržování předpisů stanovených pro nákladní a autobusovou dopravu. Dohledu se však nevyhnuli ani ostatní účastníci silničního provozu.
Policisté všech obvodních oddělení společně s dopravními policisty tak během dne zkontrolovali 296 vozidel a zjistili 34 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Řidičům za ně uložili blokové pokuty v celkové výši 14 600 korun. Nejvíce hříšníků dostalo pokutu za špatný technický stav vozidla nebo za to, že nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy.
U řidičů kamionů jsme dohlíželi zejména na to, zda řádně dodržují bezpečnostní přestávky, dále jestli je náklad na vozidle správně upevněn nebo zdali hmotnost přepravovaných věcí nepřesahuje povolenou mez. Během akce jsme tak zkontrolovali jedenáct nákladních automobilů. U jednoho z nich jsme zjistili nevyhovující technický stav, u dalšího nesprávně zajištěný náklad.
 
7. října 2015, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem