Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zaměřili jsme se na bezpečnost v dopravě

KROMĚŘÍŽSKO: Včera proběhla na kroměřížském okrese dopravně bezpečnostní akce. 

V noci ze soboty na neděli proběhla na teritoriu okresu Kroměříž dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na dodržování zákazu požívání alkoholu a drog.

Dopravní a pořádkoví policisté při ní zkontrolovali 238 vozidel a zjistili 15 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Dvanácti řidičům za ně uložili blokové pokuty v celkové výši 3 500 korun. Tři přestupce oznámili správnímu orgánu k projednání. Přestupek spáchali také tři cyklisté a jeden chodec.

Nejčastěji jsme řidiče pokutovali za to, že za jízdy nebyli připoutáni bezpečnostními pásy a také za špatný technický stav jejich automobilů. V průběhu akce policisté přistihli také tři řidiče, kteří usedli za volant podnapilí. Dva z nich se dopustili přestupku. Přístroj u nich naměřil hodnotu do jednoho promile. Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý třetí z podnapilých řidičů. Ten nadýchal nad jedno promile alkoholu. U jiných dvou řidičů odhalil drogový tester užití omamných a psychotropních látek. Dopustili se přestupkového jednání.

 

29. února 2016, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem