Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zaměřeno na bezpečí na železnicích

Ms kraj: Informace o akci 24-BLUE RAD 

Také moravskoslezští policisté se zapojili do společné celoevropské kontrolní policejní akce na železnici s názvem „24-BLUE RAD“, jejímž cílem je zajištění bezpečnosti pro občany rovněž na železnicích a v jejich okolí.

Celý minulý týden dohlíželi policisté se zvýšenou intenzitou v prostředí železnice, ve vlacích a na nádražích na dodržování veřejného pořádku, zaměřili se také na kontrolu osob. Pozornost směřovali rovněž na pohyb osob v prostředí železnice, dále například kapesním krádežím a oblasti graffiti. Dílčí akce proběhly primárně na frekventovaných místech jednotlivých okresů našeho kraje.

Do akce se zapojilo na šest desítek policistů, kteří zkontrolovali 260 osob a desítku vlakových nádraží. Zkontrolováno bylo na 30 osobních a rovněž tak kolem 30 nákladních vlaků. Policisté nevynechali kontrolu železničních přejezdů. Ve výsledcích je jen pár přestupků, což je pozitivní, neboť zejména přecházení přes koleje v nesprávném místě je velmi riskantní (zaobírám se tímto níže). Policisté zaznamenali 7 přestupků, kdy osoby vstoupily do kolejiště v místě, kde je jim vstup zakázán. Zjistili jednu hledanou osobu a řešili dva trestné činy (krádež zavazadla a výtržnictví).  

Samostatné pozastavení si určitě zaslouží téma přecházení přes koleje v místech, kde přecházení není dovoleno. Ať již hovoříme o místa na dráze či v obvodu dráhy mimo nádraží, tak i v těchto prostorech při přecházení mimo přístupové cesty vedoucí k nástupištím nebo od nich. Pohyb v kolejišti je ve vztahu k životu a zdraví riskantním jednáním, přičemž střet s vlakem může mít (a mívá) fatální následky. Policisté realizují v průběhu roku v rámci výkonu služby mnohé aktivity v této oblasti, prevenci nevyjímaje.

V obdobných akcích, jak speciálních, tak v rámci běžného výkonu služby, budeme i nadále pro zajištění vaší bezpečnosti pokračovat.

por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 18. dubna 2024

Odkazy do noveho okna

24_blue rad msk

24_blue rad msk 

Detailní náhled

24_blue rad msk_02

24_blue rad msk_02 

Detailní náhled

24_blue rad msk_03

24_blue rad msk_03 

Detailní náhled

24_blue rad msk_04

24_blue rad msk_04 

Detailní náhled

24_blue rad msk_05

24_blue rad msk_05 

Detailní náhled

24_blue rad msk_06

24_blue rad msk_06 

Detailní náhled

24_blue rad msk_07

24_blue rad msk_07 

Detailní náhled

24_blue rad msk_08

24_blue rad msk_08 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem